• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

Wygrana z Politechniką w Rzeszowie!

Spotkanie w ramach 10 kolejki Wschodzący Białystok Superligi pomiędzi 3S Polonią Bytom, a AZS-em Politechniką Rzeszów zakończyło się dla nas szczęśliwie i zgodnie z planem. Nasi zawodnicy pokonali rywali na ich własnym terenie 3:1. Patrząc na tabelę, to obydwa zespoły walczą o całkiem inne cele w tym sezonie. Politechnika walczy o utrzymanie, zaś Polonia bije się o miejsce w play-offach. Nasi zawodnicy po tym zwycięstwie wskoczyli na 4 miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął pojedynek dobrze znanego w Rzeszowie - Pawła Chmiela z Tomislavem Kolarkiem. Będący ostatnio w dobrej formie Paweł po zaciętym pojedynku pokonał Chorwata 3:1 i udanie otworzył dla nas to spotkanie. Nastepnie nasz lider - Tomas Konecny zmierzył się z byłym reprezentantem Polski - Mateuszem Gołębiowskim. Tomas oddał rywalowi 1 seta i przybliżył nas do wygranej za "3" oczka. Pojedynek "trójek", to walka Niagola Stoyanova z grającym trenerem Politechniki - Tomaszem Lewandowskim. Niagol prowadził w tym spotkaniu juz 2:0 i wydawałoby się, że wrócimy do domu z wynikiem 3:0, lecz doświadczony zawodnik AZS-u wyciągnął wynik i zdobył jedyny punkt dla swojej drużyny. Naszą wygraną przypieczętował pewnym zwycięstwem Tomas Konecny, który nie dał szans Kolarkowi i pokonał go pewnie w trzech setach.

Tym zwycięstwem awansowaliśmy na 4 pozycję w tabeli, która daje możliwość gry w fazie play-off. Wyprzedziliśmy o 1 punkt zawodników Kolpinga Jarosław. Następne spotkanie rozegramy już 15 grudnia w Hali na Skarpie z Palmiarnią Zielona Góra. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!

AZS Politechnika Rzeszów vs 3S Polonia Bytom 1:3

Tomislav Kolarek vs Paweł Chmiel 1:3 (13:15, 4:11, 11:9, 12:14)

Mateusz Gołębiowski vs Tomas Konecny 1:3 (9:11, 11:9, 8:11, 11:13)

Tomasz Lewandowski vs Niagol Stoyanov 3:2 (8:11, 10:12, 11:9, 11:9, 11:7)

Tomislav Kolarek vs Tomas Konecny 0:3 (8:11, 5:11, 8:11)