• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

Zadanie wykonane - wygrana z Palmiarnią Zielona Góra.

Dzisiejszego wieczoru gościliśmy we własnej hali zawodników ZKS Palmiarni Zielona Góra, którą prowadzi znana postać polskiego tenisa stołowego - Lucjan Błaszczyk. Goście przyjechali do nas bez legendy naszej dyscypliny - Jorgena Perssona, co znacznie ułatwiło nam zadanie w tym meczu, gdyż oznaczało to występ zaledwie 16-letniego Łukasza Nalepy.

Pierwszy pojedynek tego spotkania, to rywalizacja pomiędzy Tomasem Konecnym, a Luckiem Błaszczykiem. Mecz stał na dobrym poziomie i po równym początku, to w decydujących momentach więcej pewności i zimnej krwi zachował nasz zawodnik, który pokonał rywala 3:1. Najwięcej emocji i  pięknych akcji oglądaliśmy w starciu Pawła Chmiela z doświadczonym Czechem - Miroslavem Horejsim. Czech dysponującym mocnym zagraniem kończącym sprawił dużo kłopotu na początku meczu naszemu zawodnikowi i 1 set padł łupem rywala. Paweł w kolejnych setach wyciągnął wnioski i poprawił swoją grę, co sprawiło wygraną trzech setów z rzedu i ten wynik znacznie uspokoił team trenera Michała Napierały. Jako ostatni do stołu podeszli Niagol Stoyanov i Kamil Nalepa. Młody zawodnik z Zielonej Góry prowadził w 1 secie 7:6 i po spornej sytuacji i krótkiej przerwie w grze spowodowanej pękniętą piłeczką jego gra się posypała, co skrzętnie wykorzystał bardziej doświadczony Stoyanov. Reprezentant Włoch zamknął ten mecz w trzech setach i dał nam zwycięstwo w stosunku 3:0 nad Palmiarnią.

Tą wygraną wskakujemy na 3 miejsce w tabeli wyprzedzając PKS Kolping Frac Jarosław o 1 punkt i Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki o 3 "oczka".

Następne spotkanie rozegramy u siebie 9 stycznia o godzinie 18:00 z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy!

3S Polonia Bytom vs ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:0

Tomas Konecny vs Lucjan Błaszczyk 3:1 (11:7 ; 6:11 ; 11:9 ; 11:7)

Paweł Chmiel vs Miroslav Horejsi 3:1 (9:11 ; 11:7 ; 13:11 ; 11:4)

Niagol Stoyanov vs Kamil Nalepa 3:0 (11:8 ; 14:12 ; 11:6)