• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

Dwa punkty z Palmiarnią ZG

Po wygranej w Rzeszowie i porażce u siebie ze wzmocnioną Wang Jiananen Spójnią Warszawa można śmiało twierdzić, że gramy w kratkę, ale co ważne - punktujemy. Dzisiejszego popołudnia podejmowaliśmy u siebie Palmiarnię Zielona Góra, którzy przyjechali do Bytomia w składzie: Lucjan Błaszczyk, Ng Pak Nam oraz Miroslav Horejsi. Mecz dla nas rozpoczął się rewelacyjnie, gdyż Robert Floras przegrywając 0:2, zaliczył świetny comeback i pokonał Miroslava Horejsiego 3:2. Następnie Tomas Konecny wygrywając 3:1 z reprezentanten Hongkongu Ng Pak Namem podwyższył wynik meczu na 2:0. Kolejne dwa pojedynki nie były tak udane. Lepszą "trójką" tego dnia okazał się doświadczony Lucek Błaszczyk, który rozprawił się w trzech setach z Pawłem Chmielem. Jeden punkt dla Palmiarni zapewnił w meczu z Robertem Florasem Pak Nam, który wygrał 2:0. Ostatnie i decydujące starcie było bardzo emocjonujące - do stołu podeszło dwóch rodaków Konecny i Horejsi. Piewszy set padł łupem Mirka, lecz następne dwa wygrał nasz lider i przypieczętował zwycięstwo za dwa punkty.