• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

Mamy to! Zagramy w play-off o Mistrzostwo Polski!

Po ekscytującej walce do ostatniej koleki z Bogorią Grodzisk Mazowiecki o miejsce w fazie play-off, dziś możemy popchwalić się zwycięstwem 3:0 z ZKS Palmiarnią Zielona Góra, które daje nam możliwość gry dalej o Mistrzostwo Polski! Do awansu do czołowej czwórki Wschodzący Białystok Superligi potrzebowaliśmy zaledwie 1 punktu, by nie spoglądać na wynik Dartom Bogorii Grodzisk z Olimpią Unią Grudziądz. Jak sie okazało, w ekipie rywali nie zagrał ich AS - Taku Takakiwa i już po dwóch rozegranych grach mogliśmy się cieszyć z awansu do dalszej fazy rozgrywek, pewnie pokonując rywali w stosunku 3:0. Bardzo ważna była pierwsza partia, gdzie triumfator Turnieju Mistrzów - Grubba Polish Champions, Lucjan Błaszczyk zmierzył się z Niagolem Stoyanovem. Spotkanie było bardzo zacięte i po pięciosetowym boju nasz zawodnik okazał się lepszy i w dobrym stylu otworzył dla nas to spotkanie. Następnie Tomas Konecny planowo i bez problemów pokonał Łukasza Wachowiaka 3:0 i w bardzo dobrym nastroju do kolejnego pojedynku mógł podejśc Paweł Chmiel. Nasz zawodnik w ostatniej grze tego wieczoru zmierzył się z doświadczonym Czechem - Miroslavem Horejsim. Popularny "Miro" dobrze rozpoczął ten mecz wygrywając 1 seta 11:8, lecz w następnych partiach musiał uznać wyższość Chmiela, który wygrał trzy kolejne sety i zamknął cały mecz, który wygraliśmy 3:0 i mogliśmy się cieszyć z awansu do upragnionej fazy play-off.

W półfinale Drużynowych Mistrzost Polski zagramy z liderem - Olimpią Unią Grudziądz, którą udało nam się w sezonie zasadniczym dwa razy pokonać.

Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę 14 maja o godzinie 18:00 w Hali na Skarpie w Bytomiu-Szombierkach. Zapraszamy wszystkich na ten ekscytujący pojedynek!