• 17 Mar 2024 15:00
  • 19 Mar 2024 17:00
  • 05 Kwi 2024 18:00

Zwycięstwo z Morlinami Ostróda.

Spotkanie 14. kolejki Wschodzący Białystok Superligi w Bytomiu pomiędzy 3S Polonią a Morlinami Ostródą skończyło się wynikiem bardzo pomyślnym dla nas, gdyż zdobyliśmy kolejne trzy punkty wygrywając 3:1.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, gdyż Tomas Konecny pokonał będącego ostatnio w dobrej formie Robina Devosa, któremu oddał jednego seta. W nastepnej rywalizacji, to goście byli górą i wyrównali stan meczu na 1:1. Niagol Stoyanov nie mół sobie poradzić tego dnia z Mikhailem Paikovem i przegrał 0:3 zdobywając w całym spotkaniu zaledwie 14 punktów. Jedyny polski pojedynek tego dnia, to mecz pomiędzy Pawłem Chmielem i Adrianem Więckiem, który zakończył się pomyślnie dla nas. Niezawodny w tym sezonie Paweł zrobił swoje i pokonał rywala dość pewnie 3:1. Biorąc pod uwagę dyspozycję tego dnia Niagola Stoyanova wszystko było w rękach Tomasa Konecnego, który przy stanie 2:1 podchodził do stołu do rywalizacji z Mikhailem Paikovem, którego pokonał w Ostródzie 3:0. Tym razem również Tomas był górą i odprawił rywala z kwitkiem oddając mu jednego seta.

Cieszy kolejny mały krok do uzyskania awansu do fazy play-off. Tym zwycięstwem powiekszyliśmy swoją przewagę nad piątą w tabeli Bogorią Grodzisk do 3 punktów. Czeka nas zacięta rywalizacja w dalszej części sezonu. Następny mecz rozegramy w Bytomiu 15 lutego o godzinie 18:00, a naszym rywalem będzie GMKS Strzelec Frysztak.

3S Polonia Bytom vs Morliny Ostróda 3:1

Tomas Konecny vs Robin Devos 3:1 (10:12 ; 12:10 ; 13:11 ; 11:9)

Niagol Stoyanov vs Mikhail Paikov 0:3 (5:11 ; 6:11 ; 3:11)

Paweł Chmiel vs Adrian Więcek 3:1 (11:5 ; 11:5 ; 9:11 ; 11:4)

Tomas Konecny vs Mikhail Paikov 3:1 (11:4 ; 12:10 ; 7:11 ; 12:10)