• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

Wygrana z KST Energa-Manekin Toruń 3:1!

W drugiej kolejce Wschodzący Białystok Superligi podejmowaliśmy u siebie KST Energę-Manekin Toruń. Goście przyjechali do nas w swoim optymalnym składzie.

Mecz dla nas rozpoczął się rewelacyjnie, ponieważ Tomas Konecny pokonał bardzo pewnie Cazuo Matsumoto 3:0. Najwięcej emocji było w spotkaniu drugim, gdzie niezwykle doświadczony i grający dla reprezentacji Austrii - Chen Weixing, zmierzył się z Niagolem Stoyanovem. Po kompletnie nieudanym pierwszym secie, który nasz zawodnik przegrał do 3, poprawił swoją grę i wyszedł na prowadzenie 2:1. Chen doprowadził do 5 seta, który na nasze szczęście zakończył się wygraną reprezentanta Włoch.
Po tych rezultatach wielu osobom wydawało się, że "kropkę nad i" postawi Paweł Chmiel w pojedynku z Konradem Kulpą. Paweł przegrał ten mecz dosyć wyraźnie 0:3, lecz trzeba podkreślić, że grał w tym meczu z chorobą, co znacznie utrudniło mu zadanie.
Jak mawiają... "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - to stwierdzenie miało miejsce we wczorajszym spotkaniu, ponieważ w czwartym pojedynku dobrze grający na obronę Konecny rozprawił się w czterech setach z Chen Weixingiem. Nasz zawodnik dał popis dobrej i skutecznej gry przeciwko temu rewelacyjnemu zawodnikowi z Torunia i ostatecznie wygrywamy mecz za trzy punkty 3:1.

3S Polonia Bytom - KST Energa-Manekin Toruń 3:1

Tomas Konecny - Cazuo Matsumoto 3:0 (11:2 ; 11:9 ; 11:6)

Niagol Stoyanov - Chen Weixing 3:2 (3:11 ; 12:10 ; 12:10 ; 11:13 ; 11:8)

Paweł Chmiel - Konrad Kulpa 0:3 (11:13 ; 6:11 ; 6:11)

Tomas Konecny - Chen Weixing 3:1 (7:11 ; 11:9 ; 11:9 ; 11:3)