• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

SUPERLIGA: TTS Polonia - Morliny Ostróda 3:0

Pewną wygraną naszej drużyny zakończyło się spotkanie w ramach 15 kolejki Wschodzący Białystok Superligi mężczyzn przeciwko Morlinom Ostróda. Nasi zawodnicy nie przegrali żadnego ze spotkań i w niespełna 80 minut rozprawili się z rywalem.

Mecz rozpoczął pojedynek Tomasa Konecnego i Karola Szarmacha, w którym Czech nie dał żadnych szans rywalowi i ograł go bez straty seta. Następnie do stołu podeszli Radek Mrkvicka i Pavel Platonov, którzy rozegrali pojedynek tego wieczoru i to on zadecydował o końcowym rezultacie tego spotkania. Pierwszy set padł łupem występującego w roli faworyta Białorusina, który jako jedyny dziś był w stanie podjąć walkę z naszymi zawodnikami. W kolejnych dwóch setach Radek znacznie poprawił swoją grę, dobrze czytał serwis i był szybszy w bezpośrednich wymianach od Platonova, co pozwoliło objąć prowadzenie 2:1. Jak przystało na emocjonujący pojedynek w 4 secie górą był gracz Morlin i o końcówym rezultacie musiał zadecydować 5 set. Szczęśliwie dla nas Radek bardzo dobrze wszedł w tego seta wychodząć na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu, a rozdrażniony Platonov nie był już w stanie nawiązać walki. Przy tak komfortowym wyniku Jakub Kosowski musiał zmierzyć się z młodym zawodnikiem Morlin - Tomaszem Tomaszukiem. Kosa wygrał pewnie to starcie z lekko zdenerwowanym grą na takim poziomie rywalem i postawił przysłowiową "kropkę nad i".

Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnia kolejka Wschodzący Białystok Superligi, gdzie będziemy gościć u siebie Kolping Frac Jarosław. Wygrana za trzy punkty da nam możliwość gry w fazie play-off o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten niezwykle ważny mecz!

CARBO-KOKS TTS Polonia Bytom vs MORLINY Ostróda 3:0

Tomas Konecny vs Karol Szarmach 3:0 (11:8 ; 11:7 ; 11:5)

Radek Mrkvicka vs Paweł Platonow 3:2 (9:11 ; 11:7 ; 14:12 ; 8:11 ; 11:2)

Jakub Kosowski vs Tomasz Tomaszuk 3:0 (11:6 ; 11:7 ; 11:5)