Mistrzostwa Polski Kadetów - Brzeg Dolny 2014

Dobry występ Jakuba Papała na Mistrzostwach Polski Kadetów...

Indywidualnie - miejsce w przedziale 25-32.
W grze podwójnej - miejsce w przedziale 5-8.

INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETEK I KADETóW

Na Mistrzostwa Jakub pojechał z trenerem Grzegorzem Iwaniukiem.

Jakub Papała dostał się do MP Kadetów wygrywając turniej kwalifikacyjny na MŚl.
Na liście startowej turnieju został rozstawiony z numerem 38.

Po bardzo dobrym turnieju indywidualnym Jakub zajął miejsce w przedziale 25-32.

W pierwszym meczu Jakub zmierzył się z rozstawionym z nr 27 Jakubem Gierachem z MLUKS DWóJKA Rawa Mazowiecka.
Kuba rozpoczął bardzo dobrze prowadząc 3:0. Jednak bardziej doświadczony przeciwnik wyrównał i walka trwała do ostatniego seta.
Ostatecznie Jakub wygrał ostatniego seta 13:11, a cały mecz 4:3.
Jakub Gierach grał w tym turnieju bardzo dobrze zajmując miejsce w przedziale 9-12.

W drugim pojedynku Kuba zmierzył się z rozstawionym z nr 6 Danielem Lisem z UKS Olesno.
Kuba przegrał pojedynek 1:4, w dwóch setach nawiązując z przeciwnikiem równorzędną walkę.
Daniel Lis wywalczył w turnieju brązowy medal, a mógł być także w finale, przegrał 3:4 (9:11).

W kolejnym meczu Kuba zmierzył się z rozstawionym z nr 37 Dawidem Jóźwiakiem z LKS BŁĘKITNI Niechłód wygrywając gładko 3:0.

Doświadczenia zabrakło Kubie w meczu z rozstawionym z nr 22 Karolem Wiśniewskim z KSTS Krosno.
Kuba rozpoczął bardzo dobrze przełamując przeciwnika w dwóch pierwszych setach 15:13 i 13:11.
W następnych coś się posypało i Kuba przegrał pojedynek 2:3.

Ostatecznie Kuba zajął miejsce w przedziale 25-32,
co jest dla naszego młodego zawodnika najlepszym, jak do tej pory, wynikiem na ogólnopolskim turnieju.

W grze podwójnej Kuba zagrał w parze z Mateuszem Lipińskim z UKS DOJLIDY Białystok (indywidualnie miejsce 17-24). Chłopcy zagrali naprawdę dobry turniej w pierwszym meczu nokautując praktycznie debel w składzie Filip Sendłak i Mariusz Wołowiecki.
W drugim meczu pokonali 3:1 bardzo dobry debel w składzie Jakub Chojnacki (indywidualnie miejsce 13-16) i Przemysław Walaszek (indywidualnie miejsce 9-12).
W meczu o wejście do strefy medalowej chłopcy przegrali 0:3 z deblem w składzie Kacper Petaś (indywidualnie miejsce 5-8) i Wojciech Chrząszcz (indywidualnie miejsce 17-24).
Mecz był rozgrywany następnego dnia i po prostu czegoś zabrakło...

Miejsce 5-8 w Mistrzostwach Polski to jest bardzo duże osiągnięcie.

W grze mieszanej Kuba w parze z Sandrą Hetnał przegrali niestety pierwszy mecz.

Dziękujemy trenerowi Grzegorzowi Iwaniukowi za cały sezon. Dziękujemy Panu Michałowi Napierale za prowadzenie klubu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom TTS Polonia Bytom za ciężkie wspólne treningi przez cały rok. Bez Was nic bys się nie udało...

Przebieg rywalizacji i wyniki dostępne są na stronie Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego