• 21 Kwi 2024 16:00
    Raport
next

Postraszyliśmy Dekorglass!

Była szansa na zwycięstwo w Działdowie! Przegraliśmy minimalnie 3:2 na wyjeździe z faworytem do mistrzowskiego tytułu w Lotto Superlidze.

Za zdecydowanego faworyta tego spotkania uchodzili gospodarze, lecz waleczna postawa naszych zawodników przysporzyła wiele emocji i kłopotów rywalom. Można powiedzieć, że trener Michał Napierała wystawił skład z myślą o jakimkolwiek punkcie, gdyż grający zazwyczaj na "trójce" Michał Gołębiowski został wystawiony na pierwszy ogień. Rywalem naszego zawodnika był lider Dekorglassu Taku Takakiwa. Japończyk nie dał szans "Gołębiowi" i ograł go bez straty seta. Następnie do gry z Wang Yangiem podszedł Antonin Gavlas. Czech stracił pierwszego seta, lecz w następnych był lepszy od defensora gospodarzy i ku zdziwieniu kibiców mecz nabrał rumieńców. Dobrą robotę na "trójce" zrobił nasz lider, Robert Floras, który po pięciosetowym boju pokonał Pawła Fertikowskiego i wyprowadził nas na prowadzenie w meczu. Kolejne dwa spotkania były bardzo wyrównane, lecz padły łupem rywali. Gavlas uległ Takakiwie w dwóch setach oraz Gołębiowski Wang Yangowi w tym samym rezultacie. Szkoda ostatnich partii, gdyż była szansa ograć wyżej rozstawionego rywala. Wielkie brawa za postawę dla naszych zawodników.

Następny mecz rozegramy u siebie 13 stycznia o godz. 18:00 w najbliższą niedzielę z Energą Manekin Toruń.
Serdecznie zapraszamy! To będzie trudny mecz, liczymy na Twoje wsparcie.