• 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

Wspaniały mecz, świetna gra, kolejna wygrana!

Ten obrazek wyżej jest kwintesencją wczorajszego spotkania, którego bohaterem został ponownie Tomas Konecny!

Wtorkowego wieczora podejmowaliśmy u siebie ekipę Dekorglassu Działdowo, które przyjechało do nas w mocnym składzie na czele z 15 rakietą świata - Tang Pengiem. Jak się później okazało, to nie wystarczyło by pokonać nasz zespół, który pod batutą swojego dyrygenta - Tomasa Konecnego rozprawił się z rywalami w stosunku 3:1.

Mecz otworzyło spotkanie dobrze znających się Czechów: Konecny vs Vrablik. Ich pojedynki zawsze były bardzo zacięte i wyrównane, lecz tym razem nasz zawodnik pokonał swojego rodaka 3:1. Po tak doskonałym otwarciu "na pożarcie" rzucony został Paweł Chmiel, który zmierzył się z reprezentantem Hongkongu - Tang Pengiem. Paweł nawiązal walkę ze znacznie bardzie utytułowanym i klasowym rywalem, lecz to nie wystarczyło i ostatecznie musiał uznać wyższość 15 rakiety świata. Kluczowym pojedynkiem dla losów całego meczu okazał się pojedynek "trójek", gdzie trener Michał Napierała ustawił dziś Niagola Stoyanova. Reprezentant Włoch zagrał z Pawłem Chojnowskim i po dobrym początku meczu rywal z Działdowa zaczął odrabiać starty. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny był 5 set, gdzie więcej spokoju pokazał nasz zawodnik i to on dziś odszedł od stołu jako zwycięzca. Przy wyniku 2:1 kibice zacierali ręce na spotkanie najbardziej interesujące pod kątem poziomu sportowego dzisiejszego wieczoru: Tomas Konecny vs Tang Peng. Zawodnik gości chyba zbyt pewnie podszedł do gry w tym meczu i po przegranym pierwszym secie do zaledwie 2 punktów wziął się do roboty w kolejnych. Tomas prowadził w tym spotkaniu już 2:0, lecz Tang Peng odrobił straty i doprowadził do 5 seta, którego rozpoczął od prowadzenia przy własnym serwisie już 2:0. Niesiony dopingiem naszych kibiców Tomas podjął walkę z rywalem i ostatecznie po wspaniałym meczu przypieczętował naszą wygraną dzisiejszego wieczoru. Warto odnotować, że jest to pierwsza porażka zawodnika z Hongkongu w naszej Superlidze.

3S Polonia Bytom vs KS DEKORGLASS Działdowo 3:1

Tomas Konecny vs Jiri Vrablik 3:1 (11:6, 11:9, 10:12, 15:13)
Paweł Chmiel vs Tang Peng 0:3 (9:11, 6:11, 14:16)
Niagol Stoyanov vs Patryk Chojnowski 3:2 (11:9, 11:13, 11:9, 9:11, 11:8)
Tomas Konecny vs Tang Peng 3:2 (11:2, 12:10, 7:11, 10:12, 11:8)