• 05 Kwi 2024 18:00
  • 19 Kwi 2024 18:10
  • 21 Kwi 2024 16:00

SUPERLIGA: TTS POLONIA Bytom - OLIMPIA-UNIA Grudziądz 1:3

Niestety wtorkowego wieczoru nie możemy uznać za udany, ponieważ przegraliśmy we własnej hali z liderem rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi - ASTS Olimpią-Unią Grudziądz 1:3.

Drużyna gości przyjechała na mecz w składzie z Tajwańczykiem - Huang Sheng-Shengiem z którym mecz otwarcia musiał rozegrać Tomas Konecny. Nasz zawodnik był w stanie zdobyć tylko jednego seta i dobra postawa zawodnika gości wyprowadziła ich na prowadzenie. Do odrabiania strat miał doprowadzić Jakub Kosowski, lecz ewidentnie to nie był jego dzień i nie radził sobie ze znakomitą grą obronną Wang Yanga i uległ rywalowi 0:3. Sygnał do walki dał Radek Mrkvicka, który ucieszył tego dnia kibiców i po świetnej grze pokonał Bartosza Sucha 3:1. Po zwycięstwie Mrkvicki okazję do zdobycia punktu miał po raz kolejny tego wieczoru Tomas Konecny, który zmierzył się z Wang Yangiem. Obaj spotkali się w 1 rundzie w Grudziądzu, gdzie górą był zawodnik Olimpii (2:3) i niestety tym razem ten wynik się powtórzył. Tomas po świetnych dwóch wygranych setach zaczął popełaniać więcej błedów w ataku i zrobiło się 2:2. Decydującego seta lepiej otworzył Wang Yang, który odskoczył Tomasowi na kilka punktów i już nie udało się tego meczu wygrać. Z dorobkiem 18. punktów znajdujemy się nadal na 6. miejscu Wschodzący Białystok Superligi. Kolejne spotkanie rozegramy 20 stycznia na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo.

CARBO-KOKS TTS Polonia Bytom vs ASTS "Olimpia-Unia" Grudziądz 1:3

Tomas Konecny vs Huang Sheng-Sheng 1:3 (8:11 ; 11:9 ; 5:11 ; 8:11)

Jakub Kosowski vs Wang Yang 0:3 (9:11 ; 4:11 ; 7:11)

Radek Mrkvicka vs Bartosz Such 3:1 (13:11 ; 12:10 ; 8:11 ; 11:9)

Tomas Konecny vs Wang Yang 2:3 (11:9 ; 11:8 ; 8:11 ; 9:11 ; 6:11)