• 21 Kwi 2024 16:00
    Raport
next

SUPERLIGA: CZESKA WYGRANA Z TORUNIEM 3:1.

Wczorajszego wieczora zgarneliśmy bardzo ważny komplet punktów w starciu z Energą-Manekin Toruń, pokonując rywali ze stolicy polskiego piernika 3:1. Po raz kolejny kluczem do zwycięstwa była kapitalna postawa Tomasa Konecnego, który wraz z Radkiem Mrkvicką punktowali tego wieczoru. Tomas udanie rozpoczął ten mecz pokonując bardzo pewnie w trzech setach Pawła Chmiela dając rywalowi zdobyć zaledwie 11 punktów w całym spotkaniu. Stan meczu wyrównał doświadczony reprezentant Austrii - Chen Weixing, który pokonał Jakuba Kosowskiego 3:1. Następnie upragniony punkt w tym sezonie zdobył Radek Mrkvicka, który w pieciosetowej walce pokonał reprezentanta Polski - Konrada Kulpę. Przy stanie rywalizacji 2:1, Tomas Konecny zakończył te spotkanie tak samo udanie jak je rozpoczął, pokonując po bardzo zaciętym boju Chen Weixinga 3:2. Istny dreszczowiec miał miejsce w 5 secie, gdzie Tomas ostatecznie zwyciężył 18:16 i przypieczętował to "czeskie" zwycięstwo za trzy punkty!

Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe 26 listopada z Palmiarnią Zielona Góra, która co ciekawe wobec choroby Lucjana Błaszczyka, oddała w tej kolejce mecz z Kolpingiem Jarosław walkowerem.

CARBO-KOKS TTS Polonia Bytom vs KST ENERGA - MANEKIN Toruń 3:1

Tomas Konecny - Paweł Chmiel 3:0 (11:8 ; 11:2 ; 11:1)

Jakub Kosowski - Chen Weixing 1:3 (8:11 ; 8:11 ; 11:6 ; 6:11)

Radek Mrkvicka - Konrad Kulpa 3:2 (5:11 ; 11:9 ; 4:11 ; 13:11 ; 11:8)

Tomas Konecny - Chen Weixing 3:2 (8:11 ; 11:7 ; 6:11 ; 11:5 ; 18:16)